View Information
W İstanbul
Süleyman Seba Cad. No: 22, Akaretler · İstanbul34357 · Türkiye 
Telefon:
+90 212 381 2121
· Fax:
+90 212 381 2199
· Yerel Saat:
15:09
· Hava:
Az bulutlu,
8 °C
mask
Exterior Night 04
specialoffer-bg
Check In
#
Check Out
#
Oda(lar)
Kişi Sayısı
Oda başına çocuk sayısı.

AKARETLER

Akaretler Sıra Evleri, 1875 yılında Sultan Abdülaziz’in emriyle Sarkis Balyan tarafından Dolmabahçe Sarayı’nın eklentisi ve saray çalışanlarının lojmanı olarak inşa edilmiştir. Balyan hanedanı kuşaklar boyunca Osmanlı’nın önde gelen mimarlarından olmuştur ve en önemli ve büyük eserleri Dolmabahçe Sarayı’dır. Akaretler kelimesi “kiralık/kiralanmış” anlamına gelmektedir ve burada inşaatından beri hep yaşayanlar olmuştur.

2005 yılının Aralık ayında Bilgili Holding ve Akaretler Turizm Yatırımları A.Ş. mahalleyi restoranlar, caféler, dükkanlar, şık konaklamalar, sanat galerileri ve merkezinde W İstanbul olacak lüks ve modern bir muhite çevirmek için kiraladı. Bilgili Holding proje ekibi, evlerin tarihi arka planını yansıtmak için derinlikli bir ön çalışma yaptı. Projenin tamamı 2 yılda sonuçlandı ve W İstanbul ve Akaretler 1 Nisan 2008 gününde açıldı.

Akaretler, Beşiktaş’ın kalbinde yer almaktadır ve oteli çevreleyen bu mahalle günün her saatini hareketli geçirmektedir. Misafirperver çalışanlarla damak zevkinizi tatmin edebileceğiniz türlü caféler ve restoranları barındıran Beşiktaş’ta Balık Pazarı’nı, seyyar manavlarını, geleneksel Türk çayevlerini ve sayısız dükkanı ziyaret edin. İstanbul’un “Soho”su Nişantaşı’na da kısa bir taksi yoluluğuyla gidebilirsiniz. İhtişamlı dükkan ve restoranlarla Türklerin nasıl da kaliteli yaşadıklarına tanık olun!

SANAT & DİZAYN - Galerist , Rampa , Derin Design , Autoban, Art On

CAFELER VE RESTORANLAR – Caffè Nero (İtalian Kahvesi), Kalamata (Yunan), Kahve Dünyası (Türk Kahvesi),   Starbucks , Winston Brasserie (Uluslararası Mutfak), Limoncello, Sütiş

KUAFÖR  - Yıldırım Özdemir

ALIŞVERİŞ - Can Hi-fi (Müzik Aletleri), 1930 Antiki (Türk ve Avrupalı antikalar), Tailord

Akaretler Web sitesi