View Information
W İstanbul
Süleyman Seba Cad. No: 22, Akaretler · İstanbul34357 · Türkiye 
Telefon:
+90 212 381 2121
· Fax:
+90 212 381 2199
· Yerel Saat:
15:06
· Hava:
Az bulutlu,
8 °C
mask

W Istanbul Akaretler

Istanbul eski bir tarihe sahip olmasina ragmen,gorkemli ve modern bir sehir. Antik ve koşuşturmalı Kapalı Çarşı'nın sokaklarindan  Akaretler'in modaya uygun restore edilmiş sıra evlerine,kafelerine ve butiklerine,geleneksel Türk Hamamları'ndan hayret verici güzellikteki Boğaz'a,Besiktas Carsisinin yerel havasina, samimi nargile salonlarından modern çatı barlarına, büyüleyici camilerden avangard gece hayatının sıcak noktalarına kadar butun kulturleri icinde barindiran bu sehirde W Istanbul bütün bu şaşırtıcı güzelliklerin tam kalbindedir. Modern ve zarif bir kentin simgesi olan Sıraveler Istanbul'un birçok cazibe merkezine,sadece birkaç dakika uzaklıkta olup;eskinin yeni ile, tarihin modern ile buluşmasına tanıklık etmektedir.

En havali alisveris semti olan Nisantasi'na sadece 5 dakikalik taksi mesafesinde olan W Istanbul,tum dunya markalarini oldugu gibi en iyi Turk tasarimcilarida sizinle bulusturuyor.Cengiz Abazoglu,Hakan Yildirim gibi dunyada adi duyulmus modacilarin butiklerini Nisantasi'nin renkli sokaklarinda bulmaniz mumkun.En havali kiyafetlerden en geleneksel urunlere gecis yapmak icin, kendinizi Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşı'sının bağlantı sokaklarinda ve yürüyüş yollarında kaybedebilir, kendinizi kumaslar,baharatlar ve antikalar arasinda bulabilirsiniz.

Kapali Carsi ziyaretinden sonra Sultanahmet bölgesine gitmisken Istanbul'un  tarihini daha iyi özümseyebilmek icin,eski hipodrom,Topkapı Sarayı,Yerebatan Sarnıcı,Sultanahmet Camii'yi gezebilir;Türk ve İslam Sanatları Müzesi, Istanbul Modern,Arkeoloji Müzesi, Rahmi M Koç Müzesi gibi yerlerde keşiflerinizi kültürel soluklanmalarınıza serpiştirebilirsiniz.

Istanbul'da sadece yeniyi ve eskiyi tecrübe etmekle kalmayacaksınız:aynı zamanda Asya ve Avrupa'yi birbirine baglayan bu sehirde W Istanbul'a bes dakika uzaklikta olan Besiktas ve Ortakoy semtlerinden Bogaz turlarina katilabilir ve Bogaz manzarasinin tadini cikarabilirsiniz.Manzaranin gece isiklari ile hareketlenmesi ile Ortakoy'de Anjelique ile baslayan Kurucesme'de Sortie ile sonlanan renkli gece hayatinin tadini ister yemek yiyerek ister sabahlara kadar dans ederek Bogaz'in tadini cikarmaya devam edebilirsiniz.

Bircok kulturu ayni anda yasayan Istanbul'da çay bahçelerindde dinlenebilir,nargile icebilir,bir kadeh rakiyi serefe kaldirirken oryantal dansin coskusunu kesfedebilirsiniz.